Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова розповіла що зараз у Росії тримають 113 українців, серед яких 89 кримських татар. Про це вона розповіла в ефірі “Сніданку з 1+1“. 

“Десять політв’язнів були помилувані президентом Росії, один – пан Бекіров звільнений під особисте зобов’язання, та 24 моряки були звільнені під особисте зобов’язання моє, як людини, яка заслуговує на довіру згідно зі статтею 103 Кримінального процесуального кодексу РФ”, – зазначила Денісова.

Щодо того, чим поступилася Україна під час обміну, Денісова сказала, що “немає нічого важливішого, ніж людина та її життя”.

Омбудсмен зазначила, що цього року може відбутися обмін решти українських полонених.

“Саме Зеленський зайняв позиції, що до 24 моряків потрібно додати політв’язнів. Ми не зупиняємось, ми проводимо особисті перемовини, президент і керівник робочої групи, саме пан Єрмак, проводять перемовини для того, щоб повернути всіх. Зараз наших, ті, які ідентифіковані, 113, з них 89 кримських татар. Перспективи обміну є, я вважаю, що цього року обмін відбудеться”, – додала Денісова. 

Раніше Денісова повідомляла, що чотирьом політв’язням нададуть житло в Києві. Йдеться про Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха та Артура Панова.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Введіть ваше ім'я